Yaşam alanlarınıza değer ve güzellik katacak Libus® saksı ‘yı seçtiğiniz için teşekkür ediyoruz.

Libus® saksı , metal ( alüminyum )  ayna , satine , fırçalı , çizgili vb. doku seçenekleri, boya değil metalin kendisine emdirilmiş gümüş , altın , gri , mavi , yeşil , bronz, bordo , oranj , siyah ve diğer bir çok renk seçeneğiyle, modernden klasiğe, yaşama alanlarınıza dilediğiniz renk ve dokuda atmosfer ve derinlik kazandıracak, metal ayna yüzey seçeneğiyle kısıtlı alanlarınıza ferahlık getirecektir . kullanışlı ve pratik,   vidalı boşaltma sistemine sahip  su biriktirme haznesi, bitkilerinizin sağlıklı gelişimi için çok önemli bir işlev sağlamaktadır.

                    Kullanım :

Libus® saksılar paketlenmeden önce işlevsel testler ve detaylı görsel kalite kontrole tabi tutulur, taşıma ve stoklama aşamalarında bozulma ve hasar oluşumuna engel olmak amacıyla güçlü  bir ambalaj sistemi ile korunurlar. Bununla birlikte,  ürünün taşınması, ambalajının açılması, bitki dikimi, yer değiştirme ve benzeri işlemler sırasında ürün yüzeyinin çarpılması, sert ve sivri maddelerle müdahale edilmesi, özellikle ayna dokulu ürün yüzeyinde hasar / bozulmalara sebep olabilir.

Standart Libus® saksılar iç ortamlarda kullanım için geliştirilmişlerdir. Dış hava şartlarına açık alanlarda, yüksek sıcak-soğuk farkları, yüksek güneş ışığı ve benzeri zorlayıcı koşullarda kullanımları durumunda, şekillerinde bozulma, yüzeyde kalkma ve renk solması – matlaşma ihtimali bulunmaktadır. Dış ortamlarda kullanıma uygun özel tiplerimiz için bizimle temasa geçiniz.

Libus® saksıların tüm modellerinde toprak hazne kapasitesi bilgilerini kullanım kitapçıklarında veya web sitemizde bulabilirsiniz. Toprak ve diğer yan ürünlerin önerilen uygulama şekli yine el kitapçığında görsel olarak açıklanmıştır. Toprak yerleşiminden önce tabana en az 3 cm kalınlığında ponza taşı veya aynı fonksiyona sahip başka bir malzeme konulmasını, su haznesi işlevinin sağlıklı yerine getirilmesi açısından özellikle öneriyoruz.

Libus® saksılar süs bitkileri, kalın gövdeli olmayan, saçak köklü bitkiler için geliştirilmiştir.

Toprak dolum ve bitki dikimi sonrası, ortam içinde yer değiştirme ihtiyacı halinde, zeminin çizilmesi ve saksı alt köşelerinde muhtemel bozulmaları önlemek için,  saksıyı, sırası ile iki yöne, küçük hareketlerle, sarsmadan ve yanlara eğmeden, özenle taşımak gereklidir.  Sık taşınma ihtimali var ise, bitki dikimi öncesi, saksı alt yüzeyine keçe kaplanması önerilir ( talep halinde, keçe tabanlı özel üretim yapılabilir )

Su biriktirme haznesinin gerekli hallerde boşaltımı için, su boşaltma kabını vida altına yerleştirdikten sonra vidayı gevşetiniz. Boşaltma işlemi bittikten sonra, delik içinde ve vida boynu üzerinde toprak birikintisi kalmadığından emin olarak yeniden sıkınız. Metal tahliye vidası korozyon ve paslanmaya dayanıklı olmakla birlikte, uzun süre kullanılmaması halinde sıkışma yapabilir. Bu durumda, sprey kaydırıcı / çözücüler kullanılabilir.

Temizlik & Bakım :

Libus® alüminyum yüzeyli saksılarda normal kullanımdan kaynaklı, parmak izi veya benzeri lekeler, ılık su ile nemlendirilmiş yumuşak yüzeyli (

pamuklu havlu vb.) bir bez ile, fazla basınç uygulamadan ve ovmadan giderilebilir. Daha ısrarlı lekelerde hafif nötr sabun çözeltisi  ( ph ± 7 ) kullanımı tavsiye edilir. Asidik veya alkali temizleyicilerin yüzeylere uygulanması hiçbir şekilde tavsiye edilmez. Bu şekilde giderilemeyen daha ağır lekeler oluşması ve güçlü-çözücü-kimyasal temizleyiciler kullanma gereği doğması halinde, temizleyicinin öncelikle yüzeyin az görülen bölgelerinde test edilmesi, birkaç saat beklenip, problem oluşmamış ise kullanılması önerilir. Çözücü madde ile yapılan temizleme sonrası yüzeyin, temiz su ile nemlendirilmiş bir bezle durulanması veya yıkanması tavsiye edilir. Özellikle Libus® saksı ayna yüzeylerde temizlik sonrası oluşabilecek su lekelerini gidermek için cam yüzey temizleyicileri test edilerek kullanılabilir ( asidik olabilecek bazı markalar problem yaratabilir ). Katılaşmış lekeleri çıkarmakta sert cisimlerle kazıma yoluna gidilmemeli, leke yumuşatılıp, mutlaka gerekiyor ise plastik veya ahşap bir kazıyıcı, fazla basınç uygulamadan kullanılmalıdır. Halojenli çözücüler ( kloroform – klorobenzen – metil klorid vb. ) hiçbir şekilde yüzeyle temas ettirilmemelidir.

 

Buradaki temizlik ve bakım önerilerimiz ürünümüzün kullanımı hakkında tavsiye niteliğindedir. Yukarıda tavsiye edilmeyen ürün ve yöntemlerin kullanılması halinde kalıcı bozukluklar oluşabilir

Güvenlik :

Üst ve yan kenarlardaki keskin ve köşeli tasarımı sebebiyle Libus® saksılar çarpma,  kuvvetli çarpma sonucu devrilme halinde yaralanmalara sebep olabilir. Özellikle küçük çocukların koşu / oyun alanlarında kullanımı tavsiye edilmez. İhtiyaç duyulması halinde koruyucu köşelikler kullanılması önerilir.