2021_libus saksı8

LPK KONİK SERİ

LPD DİK SERİ

LPY YATAY SERİ

LIBUS SAKSI STANDARD EBAT

 

ÜRÜN TİPİ

ÜRÜN KODU  

YÜZEY

EBAT mm A
alt üst boy Kg

LIBUS

KONİK

LPK- BÜYÜK 233990 GÜMÜŞ 230 400 900 13
RENKLİ
DESENLİ
LPK- GENÇ 233460 GÜMÜŞ  

230

 

340

 

600

 

8

RENKLİ
DESENLİ
LPK- ÇOCUK 232630 GÜMÜŞ  

230

 

250

 

300

 

5

RENKLİ
DESENLİ
 

LPK-MİNİ 101515

GÜMÜŞ  

100

 

150

 

150

 

1

RENKLİ
DESENLİ
LPK- BEBEK 071010 GÜMÜŞ  

70

 

100

 

100

 

0.5

RENKLİ
DESENLİ
LIBUS

DİK

LSD- BÜYÜK 383880 GÜMÜŞ  

380

 

380

 

800

 

13

RENKLİ
DESENLİ
LSD- GENÇ 303062 GÜMÜŞ  

300

 

300

 

620

 

8

RENKLİ
DESENLİ
LSD- ÇOCUK 303043 GÜMÜŞ  

300

 

300

 

430

 

5

RENKLİ
DESENLİ
 

LSD-MİNİ 222230

GÜMÜŞ  

220

 

220

 

300

 

1

RENKLİ
DESENLİ
LIBUS

YATAY

LSY- BÜYÜK 309038 GÜMÜŞ  

300

 

900

 

380

 

13

RENKLİ
DESENLİ

 

LSY- GENÇ 237030 GÜMÜŞ  

230

 

700

 

300

 

8

RENKLİ
DESENLİ
LSY- ÇOCUK 205019 GÜMÜŞ  

200

 

500

 

190

 

5

RENKLİ
DESENLİ

Yaşam alanlarınıza değer ve güzellik katacak Libus® saksı ‘yı seçtiğiniz için teşekkür ediyoruz.

Libus® saksı , metal ( alüminyum ) ayna , satine , fırçalı , çizgili vb. doku seçenekleri, boya değil metalin kendisine emdirilmiş gümüş , altın , gri , mavi , yeşil , bronz, bordo , oranj , siyah ve diğer bir çok renk seçeneğiyle, modernden klasiğe, yaşama alanlarınıza dilediğiniz renk ve dokuda atmosfer ve derinlik kazandıracak, metal ayna yüzey seçeneğiyle kısıtlı alanlarınıza ferahlık getirecektir . kullanışlı ve pratik, vidalı boşaltma sistemine sahip su biriktirme haznesi, bitkilerinizin sağlıklı gelişimi için çok önemli bir işlev sağlamaktadır.

Kullanım :

Libus® saksılar paketlenmeden önce işlevsel testler ve detaylı görsel kalite kontrole tabi tutulur, taşıma ve stoklama aşamalarında bozulma ve hasar oluşumuna engel olmak amacıyla güçlü bir ambalaj sistemi ile korunurlar. Bununla birlikte, ürünün taşınması, ambalajının açılması, bitki dikimi, yer değiştirme ve benzeri işlemler sırasında ürün yüzeyinin çarpılması, sert ve sivri maddelerle müdahale edilmesi, özellikle ayna dokulu ürün yüzeyinde hasar / bozulmalara sebep olabilir.

Standart Libus® saksılar iç ortamlarda kullanım için geliştirilmişlerdir. Dış hava şartlarına açık alanlarda, yüksek sıcak-soğuk farkları, yüksek güneş ışığı ve benzeri zorlayıcı koşullarda kullanımları durumunda, şekillerinde bozulma, yüzeyde kalkma ve renk solması – matlaşma ihtimali bulunmaktadır. Dış ortamlarda kullanıma uygun özel tiplerimiz için bizimle temasa geçiniz.

Libus® saksıların tüm modellerinde toprak hazne kapasitesi bilgilerini kullanım kitapçıklarında veya web sitemizde bulabilirsiniz. Toprak ve diğer yan ürünlerin önerilen uygulama şekli yine el kitapçığında görsel olarak açıklanmıştır. Toprak yerleşiminden önce tabana en az 3 cm kalınlığında ponza taşı veya aynı fonksiyona sahip başka bir malzeme konulmasını, su haznesi işlevinin sağlıklı yerine getirilmesi açısından özellikle öneriyoruz.

Libus® saksılar süs bitkileri, kalın gövdeli olmayan, saçak köklü bitkiler için geliştirilmiştir.

Toprak dolum ve bitki dikimi sonrası, ortam içinde yer değiştirme ihtiyacı halinde, zeminin çizilmesi ve saksı alt köşelerinde muhtemel bozulmaları önlemek için, saksıyı, sırası ile iki yöne, küçük hareketlerle, sarsmadan ve yanlara eğmeden, özenle taşımak gereklidir. Sık taşınma ihtimali var ise, bitki dikimi öncesi, saksı alt yüzeyine keçe kaplanması önerilir ( talep halinde, keçe tabanlı özel üretim yapılabilir )

Su biriktirme haznesinin gerekli hallerde boşaltımı için, su boşaltma kabını vida altına yerleştirdikten sonra vidayı gevşetiniz. Boşaltma işlemi bittikten sonra, delik içinde ve vida boynu üzerinde toprak birikintisi kalmadığından emin olarak yeniden sıkınız. Metal tahliye vidası korozyon ve paslanmaya dayanıklı olmakla birlikte, uzun süre kullanılmaması halinde sıkışma yapabilir. Bu durumda, sprey kaydırıcı / çözücüler kullanılabilir.

Temizlik & Bakım :

Libus® alüminyum yüzeyli saksılarda normal kullanımdan kaynaklı, parmak izi veya benzeri lekeler, ılık su ile nemlendirilmiş yumuşak yüzeyli ( pamuklu havlu vb.) bir bez ile, fazla basınç uygulamadan ve ovmadan giderilebilir. Daha ısrarlı lekelerde hafif nötr sabun çözeltisi ( ph ± 7 ) kullanımı tavsiye edilir. Asidik veya alkali temizleyicilerin yüzeylere uygulanması hiçbir şekilde tavsiye edilmez. Bu şekilde giderilemeyen daha ağır lekeler oluşması ve güçlü-çözücü-kimyasal temizleyiciler kullanma gereği doğması halinde, temizleyicinin öncelikle yüzeyin az görülen bölgelerinde test edilmesi, birkaç saat beklenip, problem oluşmamış ise kullanılması önerilir. Çözücü madde ile yapılan temizleme sonrası yüzeyin, temiz su ile nemlendirilmiş bir bezle durulanması veya yıkanması tavsiye edilir. Özellikle Libus® saksı ayna yüzeylerde temizlik sonrası oluşabilecek su lekelerini gidermek için cam yüzey temizleyicileri test edilerek kullanılabilir ( asidik olabilecek bazı markalar problem yaratabilir ). Katılaşmış lekeleri çıkarmakta sert cisimlerle kazıma yoluna gidilmemeli, leke yumuşatılıp, mutlaka gerekiyor ise plastik veya ahşap bir kazıyıcı, fazla basınç uygulamadan kullanılmalıdır. Halojenli çözücüler ( kloroform – klorobenzen – metil klorid vb. ) hiçbir şekilde yüzeyle temas ettirilmemelidir.

Buradaki temizlik ve bakım önerilerimiz ürünümüzün kullanımı hakkında tavsiye niteliğindedir. Yukarıda tavsiye edilmeyen ürün ve yöntemlerin kullanılması halinde kalıcı bozukluklar oluşabilir

Güvenlik :

Üst ve yan kenarlardaki keskin ve köşeli tasarımı sebebiyle Libus® saksılar çarpma, kuvvetli çarpma sonucu devrilme halinde yaralanmalara sebep olabilir. Özellikle küçük çocukların koşu / oyun alanlarında kullanımı tavsiye edilmez. İhtiyaç duyulması halinde koruyucu köşelikler kullanılması önerilir.

Dokular ve Renkler

ayna

satine

fırçalı

granit

dövme

gümüş

altın

bakır

inox

gunmetal

oranj

pembe

bordo

gri

siyah